ÖN BİLGİLENDİRME FORMU (NUR HACIOĞLU)

1.  TARAFLAR VE KONU

İşbu ön bilgilendirme formunun konusu, internetten ürün/hizmet satın alacak kişi “ALICI” ile İnönü Cad. Göztepe Mah. No:432 B Blok K:1 D:2 Göztepe-Konak/İZMİR adresinde bulunan “SATICI” arasındaki mesafeli satış sözleşmesine ilişkin Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uyarınca bilgilendirilmesidir. Ayrıca Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği uyarınca 5/1a-d-g-h maddelerindeki hususlara ilişkin bilgiler işbu ön bilgilendirme formunda yer almaktadır. Ön bilgilendirme formu ve mesafeli satış sözleşmesi www.nurhacioglu.com.tr tarafından kayıt altına alınmakta olup, ALICI dilediği zaman “Hesabım” sayfasından metinlere ulaşım sağlayabilecektir.

2. TANIMLAR

                                   İşbu ön bilgilendirme formu ile sözleşmenin yorumlanmasında ve uygulanmasında; aşağıda yazılı terimler karşılarındaki açıklamaları ifade eder.

Alıcı                            : Bir mal veya hizmeti ticari veya mesleki olmayan amaçlarla talep eden ve/veya edinen gerçek ya da tüzel kişiyi,

Satıcı                           : Ticari veya mesleki amaçlarla tüketiciye mal/hizmet sunan ve işbu ön bilgilendirme formunun 3. maddesinde bilgileri bulunan gerçek kişiyi,

İnternet Sitesi            : Satıcı’ya ait www.nurhacioglu.com adlı internet sitesini,

Kanun                        : Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu,

Yönetmelik                : Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğini,

Teslimat Noktası       : Alıcılar tarafından satın alınan ürünlerin/hizmetlerin lojistik firmalarınca teslim edileceği adresleri,

Taraflar                     : Satıcı ve alıcıyı,

Ürün/Ürünler           : Satıcı’ya ait www.nurhacioglu.com adlı internet sitesinde yer alan ürün/ürünleri,

Hizmet                       : Bir ücret karşılığında yapılan ya da yapılması taahhüt edilen tüketici işleminin konusunu,

Mesafeli Sözleşme     : Satıcı ile alıcının eş zamanlı fiziksel varlığı olmaksızın, mal veya hizmetlerin uzaktan satışına yönelik olarak oluşturulmuş bir sistem çerçevesinde, taraflar

                                   arasında sözleşmenin kurulduğu ana kadar ve kurulduğu an da dahil olmak üzere uzaktan iletişim araçlarının kullanılması suretiyle kurulan sözleşmeyi

                                  ifade eder.

3. SATICI BİLGİLERİ

İsim/Unvan                : NUR HACIOĞLU (NUR HACIOĞLU TASARIM VE DANIŞMANLIK)

Adres                         : İnönü Cad. Göztepe Mah. No:432 B Blok K:1 D:2 Göztepe-Konak/İZMİR      

Telefon                      : 0 (534) 631 19 84

E-Posta                      : [email protected]

Mensubu Olduğu

Meslek Odası : İzmir Elektronikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası

   www.iesob.org.tr - Telefon: 0232 482 02 62

İade Halinde

Alıcının; Malı

Satıcıya Göndereceği

Kargo Şirketi            : MNG Kargo

4. ÜRÜN(LER)/HİZMET(LER), FİYAT, ÖDEME, TESLİMAT, FATURA BİLGİLERİ

4.1. Mal/ürün/ürünler/hizmet/hizmetlerin temel özellikleri - nitelikleri (cinsi, türü, marka, modeli, rengi, adedi, bedeni vb), birim fiyat(lar)ı, satış fiyat(lar)ı, kargo bedeli ile ödeme (tahsilat) bilgileri Nur HACIOĞLU’na ait www.nurhacioglu.com adlı internet sitesinde yer almaktadır. Ürünün temel özellikleri/nitelikleri; gerek ürünün ilanının yer aldığı ilgili sayfada, gerek sipariş özeti sayfasında, gerekse aşağıda yer almaktadır.

4.2. Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

4.3. Sözleşme konusu ürünlerin/hizmetlerin cinsi, türü, marka, modeli, rengi, adedi, bedeni, birim fiyat(lar)ı, tüm vergiler dahil satış fiyat(lar)ı, kargo bedeli ile ödeme (tahsilat) bilgileri, alıcının bildirdiği teslim yeri dahil teslimat bilgileri aşağıda gösterilmiştir. Teslimatı yapacak kargo firmasının ALICI'nın bulunduğu yerde şubesi olmadığı takdirde; ALICI'nın SATICI tarafından bildirilecek bir diğer yakın şubesinden teslim alması gerekmektedir (Bu hususta ALICI'ya gerekli bilgilendirme, e-posta/mail yoluyla yapılacaktır)

4.4. ALICI mesafeli satış sözleşmesini İNTERNET SİTESİ'nde onayladıktan sonra; ALICI ödeme yükümlülüğü altına girecek olup, sipariş verdiği ürün(ler)in/hizmet(ler)in bedeli ve masrafları kredi kartı/banka kartı yöntemi ile tahsil olunur.

4.5. Ürün/hizmete ilişkin kargo ücreti ile diğer her türlü vergi, resim harç gibi ek ücretler ALICI tarafından ödenecektir.

ÜRÜN/HİZMET

BİRİM FİYAT

ADET

  TOPLAM

Cins, Tür, Marka, Model, Renk, Beden, Adet vb

 

___ TL

Sepette %... İndirim

___ TL

Gönderim-kargo ücreti

___ TL

SİPARİŞ ÖDEME TOPLAMI (KDV Dahil)

___ TL


SİPARİŞ TARİHİ                              :

ÖDEME (TAHSİLAT) BİLGİLERİ:

Ödeme Şekli-Aracı                              : 

Kart Tipi                                              :
Kart Numarası                                     :
Kredi Kartına Taksit/Tek Çekim         :

Taksit Farkı                                          :

Kargo Ücreti                                     :

Toplam Tutar                                       :

TESLİMAT BİLGİLERİ                 :

Teslim Edilecek Kişi

Adı,Soyadı/Unvanı                              :

Teslimat Adresi                                    :

Telefon                                                 :

E-Posta                                                :

Teslim Şekli                                         :

FATURA BİLGİLERİ                     :

Adı,Soyadı/Unvanı                              :

Adres                                                   :

Vergi Dairesi                                        :

TC/Vergi Kimlik No                            :

Telefon                                                 :

E-Posta                                                :

Fatura ve iade formu; teslimat adresine sipariş (ürün/hizmet) ile birlikte teslim edilir.

5. GENEL HÜKÜMLER

5.1. ALICI; siparişe konu ürün(ler)/hizmet(ler)’in temel özelliklerini - niteliklerini (cinsi, türü, marka, modeli, rengi, adedi, bedeni vb), birim fiyat(lar)ını, tüm vergiler dahil satış fiyat(lar)ını, ödeme şeklini, kargo bedelini, ödeme – tahsilat - teslimat bilgilerini, satıcının unvanını iletişim bilgilerini adresini, cayma hakkına ilişkin bilgileri, kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metninin içeriğini, internet sitesinde yer alan özel ve genel tüm açıklamaları doğru ve eksiksiz olarak edindiğini, okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyit-onayları verdiğini kabul eder.  

5.2.ALICI, mesafeli satış sözleşmesini İNTERNET SİTESİ’nde onayladıktan sonra ödeme yükümlülüğü altına girecek olup, sipariş verdiği ürün(ler)in/hizmet(ler)in bedeli ve masrafları kredi kartı/banka kartı yöntemi ile tahsil olacaktır.

5.3. ALICI, sözleşme konusu ürünün/hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesini elektronik ortamda teyit edecek olup, herhangi bir nedenle sözleşme konusu ürün/hizmet bedelinin ALICI tarafından ödenmemesi ve/veya banka, finans kuruluşu kayıtlarında iptal edilmesi halinde ise; SATICI’nın sözleşme konusu ürünü/hizmeti teslim yükümlülüğü sona erecektir. Herhangi bir sebeple banka ve/veya finans kuruluşu tarafından başarısız kodu gönderilen ancak banka ve/veya finans kuruluşu tarafından SATICI’ya yapılan ödemelere ilişkin SATICI’nın herhangi bir sorumluluğu bulunmayacaktır.

5.4. ALICI’nın; sözleşmeye konu ürünü/hizmeti teslim almadan önce bedelini tamamen ödemiş olması gerekir. Aksi halde; SATICI tek taraflı olarak sözleşmeyi iptal edebilir ve ürünü/hizmeti teslim etmeyebilir. Sözleşme konusu ürünün/hizmetin ALICI veya ALICI’nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa tesliminden sonra; sözleşme konusu ürün/hizmet bedelinin herhangi bir sebeple ve/veya ALICI’ya ait kredi kartı/banka kartının yetkisiz kişilerce haksız kullanılması sonucunda ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından SATICI'ya ödenmemesi halinde, teslim edilen ürün/hizmet en geç 3 gün içinde ALICI tarafından (tüm giderleri ALICI’ya ait olmak üzere) SATICI'ya iade edilir. SATICI'nın; iadeyi kabul etmeksizin ürün ve kargo bedeli alacağına ilişkin olarak takip dahil tüm akdi-kanuni hakları her halde saklıdır.

5.5. ALICI, sözleşme konusu malı/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek ve hasarlı, ayıplı, eksik malı/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan malın/hizmetin; hasarsız, ayıpsız, sağlam, eksiksiz olduğu kabul edilecektir. Yine ALICI ürün(ler)de kargodan kaynaklanan bir sorun gördüğünde; ürünü kabul etmemek ve kargo firması yetkilisine tutanak tutturmakla yükümlüdür. Aksi halde SATICI sorumluluk kabul etmeyecektir. Teslimden sonra malı/hizmeti özenle korunması borcu, ALICI’ya aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa; mal kullanılmamalı, etiketi çıkarılmamalı, iade formu doldurulmak ve imzalanmak suretiyle mal iade formu ve orijinal fatura ile birlikte SATICI’ya iade edilmelidir.

5.6. Sözleşme konusu ürün/hizmet; 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile ALICI veya ALICI’nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa satıcının anlaşmalı olduğu kargo şirketi (MNG kargo) aracılığıyla teslim edilir. Kargo firmasının ALICI’nın bulunduğu yerde şubesi olmaması halinde; ALICI’nın ürünü kargo firmasının SATICI tarafından bildirilen yakın bir diğer şubesinden teslim alması gerekmektedir. (Bu hususta ALICI'ya gerekli bilgilendirme, e-posta/mail yoluyla yapılacaktır) İnternet sitesinde “tahmini teslimat tarihi” şeklinde belirtilen teslimat tarihi; tahmini olarak belirtilmiş olup, bu ifade herhangi bir taahhüt içermemektedir. Bu ürünler en geç 30 gün içerisinde ALICI’ya teslim edilecektir. SATICI 30 gün içerisinde edimini yerine getirmemesi durumunda; ALICI sözleşmeyi feshedebilir.

5.7. SATICI’nın iradesi dışında gelişen, önceden öngörülemeyen, edimini yerine getirmesini engelleyici ve/veya geciktirici hallerin oluşması gibi durumlar nedeniyle sözleşme konusu malın/hizmetin ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde; SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren 3 (üç) gün içinde ALICI’ya yazılı olarak bildirecektir. ALICI da siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün/hizmetin varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesini SATICI’dan talep etme hakkına haizdir.

5.8. Sözleşme konusu ürünün/hizmetin ALICI’ya veya ALICI’nın gösterdiği adresteki kişiye/kuruluşa tesliminden evvel siparişte kullanılan kredi kartına/banka kartına ilişkin güvenlik açığı tespit edilmesi halinde; SATICI, kredi kartı/banka kartı hamiline ilişkin kimlik ve iletişim bilgilerini ve/veya kart hamilinin bankasından kredi kartının/banka kartının kendisine ait olduğuna ilişkin yazıyı ibraz etmesini ALICI’dan talep edebilir. ALICI’nın talebe konu bilgi/belgeleri temin etmesine kadar geçecek sürede sipariş dondurulacak olup, SATICI’nın taleplerinin 24 (yirmidört) saat içerisinde karşılanmaması halinde ise SATICI siparişi iptal etme hakkına haizdir.

5.9. Malın/hizmetin teslimat masrafları (kargo ücreti vb) aksine bir hüküm yoksa ALICI'ya aittir. SATICI, satış anında yürüttüğü ve İNTERNET SİTESİ'nde şartlarını ilan ettiği kampanyalara bağlı olarak söz konusu teslimat masraflarının tamamını ya da bir kısmını ALICI'ya yansıtmayabilir. SATICI, internet sitesinde teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmiş ise; teslimat masrafları SATICI'ya ait olacaktır.

5.10. Ürünlerin teslimatı sırasında ALICI'nın adresinde bizzat bulunmaması durumunda; SATICI bu husustaki edimini yerine getirmiş kabul edilecektir. Adreste teslim alacak bir kimsenin olmaması durumunda; kargo firması ile temas kurarak ürünlerin sevkiyatını takip etmek ALICI'nın sorumluluğundadır. Ürün ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise; teslim edilecek kişi/kuruluşun adresinde bulunmaması veya teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. Bu hallerde ürünün geç teslim alınmasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya iade edilmesinden dolayı oluşan giderler (kargo bedeli dahil) ALICI'ya aittir. ALICI’nın veya teslim edilecek kişinin teslim anında adreste bulunmaması durumunda; ürünün geç teslim alınmasından ve/veya hiç teslim almamasından kaynaklanan zararlardan ve giderlerden SATICI sorumlu değildir.

5.11. SATICI, internet sitesinde ALICILAR için çeşitli zamanlarda koşulları SATICI tarafından belirlenmek üzere çeşitli kampanyalar düzenleyebilir. SATICI’nın; internet sitesinde duyurduğu kampanyaları dilediği zaman durdurma, güncelleme ve kampanya koşullarını değiştirme hakkı saklıdır. ALICI’nın internet sitesinden yapacağı her bir alışveriş öncesi kampanya koşullarını incelemesi gerekmektedir.

5.12. Bankanız kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Banka taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir.

5.13. SATICI tarafından; ALICI’nın sipariş edebileceği ürün adetlerine kısıt getirilebilir. ALICI’nın internet sitesinden yapılan duyurularda belirtilen adetin üzerinde ürün sipariş etmesi halinde; siparişler SATICI tarafından iptal edilebilecek ve ürün bedelleri ALICI’ya satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun şekilde iade edilecektir.

5.14. ALICI veya SATICI tarafından siparişin iptal edilmesi, sözleşmenin feshedilmesi halinde; ALICI’nın ödediği ürün/hizmet tutarı SATICI tarafından 14 (on dört) gün içinde bankaya iade edilir. SATICI tarafından bankaya iade edilen tutarın ALICI’nın hesaplarına yansıması hali tamamen banka işlem süreci ile ilgili olup, olası gecikmeler için SATICI’nın herhangi bir şekilde sorumluluğu bulunmamaktadır. (Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü şu şekildedir: ALICI ürünü kaç taksit ile aldıysa banka ALICI’ya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI’nın kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına banka tarafından aktarılır. ALICI’nın ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve ALICI iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır)

5.15. ALICI’nın SATICI’ya ait www.nurhacioglu.com.tr isimli internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer bilgilerin gerçeğe aykırı olması halinde; ALICI SATICI’nın uğrayacağı tüm zararları SATICI’nın ilk bildirimi üzerine derhal, nakden ve defaten tazmin edecektir.

5.16. ALICI, SATICI’ya ait www.nurhacioglu.com.tr isimli internet sitesini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine uymak, bunları ihlal etmemekle yükümlüdür. Aksi halde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran ALICI’yı bağlayacaktır.

5.17. ALICI, SATICI’ya ait internet sitesini hiçbir şekilde başkalarını rahatsız ve taciz edici, başkalarının maddi ve manevi haklarına tecavüz edecek, kamu düzenini bozucu, yasalara ve/veya genel ahlaka aykırı bir amaç için kullanamaz. Yine üye; başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet ve işlemlerde (spam, virüs vb) bulunamaz.

5.18. SATICI’ya ait www.nurhacioglu.com.tr isimli internet sitesi üzerinden; SATICI’nın kendi kontrolünde olmayan ve/veya başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve/veya işlettiği başka web sitelerine ve/veya başka içeriklere link verilebilir. Bu linkler herhangi bir web sitesini veya o siteyi işleten kişiyi desteklememekte ve link verilen web sitesinin içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir garanti niteliği taşımamaktadır.

5.19. Mesafeli satış sözleşmesi içerisinde sayılan maddelerden bir ya da birkaçını ihlal eden ALICI; işbu ihlal nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, SATICI’yı bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarından ari tutacaktır. Yine işbu ihlal nedeniyle olayın hukuk alanına intikal ettirilmesi halinde; SATICI’nın ALICI’ya karşı sözleşmeye uyulmamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.

5.20. ALICI ürün/hizmet ve satışla ilgili talep ve şikayetlerini; ön bilgilendirme formu ve sözleşmenin giriş kısmındaki SATICI’nın e-posta adresinden ulaşarak, yazılı şekilde SATICI'ya bildirebilir.

6. CAYMA HAKKI

6.1. Alıcı, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Ancak; ALICI’nın cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde SATICI’ya yöneltmiş olması gerekmekte olup, aksi halde ALICI cayma hakkını kaybedecektir.

6.2. Cayma hakkı süresi; hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün, mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise alıcının veya alıcı tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak alıcı, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde; a) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, alıcının veya alıcı tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün, b) Birden fazla parçadan oluşan mallarda, alıcı veya alıcı tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün, c) Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, alıcının veya alıcı tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır. Mal teslimi ile hizmet ifasının birlikte yapıldığı sözleşmelerde, mal teslimine ilişkin cayma hakkı hükümleri uygulanır. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, alıcının onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

6.3. ALICI tarafından cayma hakkının kullanılması için; 14 (on dört) günlük süre içinde SATICI’nın [email protected] adresine yazılı bildirimde bulunulması gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması için; ürünün/hizmetin 7. madde başlığı altında düzenlenen “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Haller” kapsamında olmaması şarttır. Yine mal/malların kullanılmamış, etiketi/etiketleri çıkarılmamış, SATICI tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması şarttır.

6.4. Cayma hakkının kullanılması halinde:

a) ALICI cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren 10 (on) gün içinde; SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo (MNG kargo) şirketiyle malı satıcıya geri göndermek zorundadır. Ayrıca ALICI’nın; kargo teslim tutanağını SATICI’nın [email protected] adresine göndermesi gerekmektedir.

b) Cayma hakkı kapsamında iade edilecek mal; kutusu, ambalajı, aksesuarları (varsa), mal ile birlikte hediye edilen (varsa) diğer ürünler ile eksiksiz ve hasarsız olarak SATICI’ya iade edilmesi gerekmektedir.

c) Mal SATICI'ya iade edilirken; malın teslimi sırasında ALICI’ya teslim edilmiş olan iade formu ALICI tarafından doldurulmak ve imzalanmak suretiyle orijinal faturayla birlikte iade edilmesi gerekmektedir. Ancak alıcının kurumsal fatura istemesi halinde; ilgili ürünün iadesi için iade faturası kesmesi veya mümkünse süresi içerisinde ticari faturayı kendi sistemlerinden reddetmesi gerekmektedir. Aksi halde; malın iadesi kabul edilmeyecektir.

d) ALICI’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa ve/veya iade imkânsızlaşırsa; ALICI kusuru oranında SATICI’nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

e) Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

6.5. Cayma hakkının kullanılması halinde; kargo bedeli SATICI’ya aittir.

6.6. ALICI’nın cayma hakkını kullandığı durumlarda veya hakem heyeti kararları ile ALICI’ya bedel iadesine karar verilen durumlarda; ALICI’nın ödediği ürün/hizmet tutarı SATICI tarafından 14 (on dört) gün içinde bankaya iade edilir. SATICI tarafından bankaya iade edilen tutarın ALICI’nın hesaplarına yansıması hali tamamen banka işlem süreci ile ilgili olup, olası gecikmeler için SATICI’nın herhangi bir şekilde sorumluluğu bulunmamaktadır. (Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü şu şekildedir: ALICI ürünü kaç taksit ile aldıysa banka ALICI’ya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI’nın kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına banka tarafından aktarılır. ALICI’nın ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve ALICI iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır)

7. CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER

ALICI tarafından cayma hakkının kullanılabilmesi için; taraflar arasında elektronik ortamda onaylanan mesafeli satış sözleşmesine konu mal/malların kullanılmamış, etiketi/etiketleri çıkarılmamış ve SATICI tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması şarttır. ALICI; aşağıdaki ürünlerde/hallerde/sözleşmelerde cayma hakkını kullanamayacaktır:

a) Cayma süresi içinde; etiketi/etiketleri çıkarılan ve/veya kullanılan ürünler.

b) Tesliminden sonra mühür, bant, paket, ambalaj, mühür vb koruyucu unsurları açılmış olan mallardan iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan mallar (mayo, iç giyim vb), işbu mallara ilişkin sözleşmeler.

c)  Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI’nın kontrolünde olmayan mal veya hizmetler, işbu mal ve hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

d) Alıcının istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar/hizmetler, işbu mallara/hizmetlere ilişkin sözleşmeler (üzerinde değişiklik/ilaveler yapılarak kişiye/kişisel ihtiyaçlara özel hale getirilenler dahil).

e) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, alıcının onayı ile ifasına başlanan mallara/hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

Yukarıda belirtilen ürünlerde/hallerde/sözleşmelerde ALICI tarafından cayma hakkı söz konusu olmayacaktır.

8. GÜVENLİK-GİZLİLİK, KİŞİSEL BİLGİLER,  KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI, ELEKTRONİK İLETİŞİMLER VE FİKRİ-SINAİ HAKLAR İLE İLGİLİ KURALLAR


Bilgilerin işlenmesi – kullanımı, korunması, gizliliği, iletişimler ile diğer hususlarda aşağıda cari esasları belirtilen gizlilik kuralları - politikası ve şartlar geçerlidir.

8.1. ALICI'nın İNTERNET SİTESİ'ne üyeliği ve alışverişleri sırasında edinilen, 6698 sayılı kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında kişisel veri olarak tanımlanabilecek ALICI’ya ait ad, soyad, adres, e-posta adresi, telefon numarası, T.C. kimlik numarası, vergi kimlik numarası, vergi dairesi, demografik veriler, mali veriler vb bilgiler; sipariş almak, ürün ve hizmetleri sunmak, ürün/hizmetleri sağlamak, ürün ve hizmetleri geliştirmek, her türlü bilgilendirme, sistemsel sorunların çözümü, ödeme işlemlerini gerçekleştirmek, -önceden onay verilmesi halinde-, siparişler, ürünler ve hizmetler hakkında pazarlama faaliyetlerinde kullanılmak, ALICI’ya ait bilgilerin güncellenmesi, üyeliklerin yönetimi ve sürdürülmesi, ALICI ile SATICI arasında kurulan mesafeli satış sözleşmesi ve sair sözleşmelerin ifası amacıyla ve 3. kişilerin teknik, lojistik ve benzeri diğer işlevlerinin SATICI adına yerine getirilmesini sağlamak için satıcı ve üçüncü kişi ve/veya kuruluşlar tarafından süresiz/süreli kaydedilebilir, yazılı/manyetik arşivlerde muhafaza edilebilir, kullanılabilir, güncellenebilir, paylaşılabilir, transfer olunabilir ve sair suretler ile işlenebilir. Bu veriler ayrıca kanunen gereken durumlarda ilgili Merci ve Mahkemelere iletilebilir. ALICI kişisel olan-olmayan mevcut ve yeni bilgilerinin; yukarıdaki kapsamda kaydedilmesine, muhafaza edilmesine, kullanımına, güncellenmesine, paylaşımına, transferine, işlenmesine ve kendisine ticari olan - olmayan elektronik iletişimler ve diğer iletişimler yapılmasına muvafakat ve izin verir.

8.2. ALICILAR’a, yürürlükteki mevzuata uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin reklam, tanıtım, iletişim, promosyon, kampanya, satış ve pazarlama, kredi kartı ve üyelik bilgilendirme, işlem uygulamaları için SATICI tarafından anlık bildirim, otomatik arama, sms/kısa mesaj, telefon, bilgisayar, e-posta/mail, faks, diğer elektronik iletişim araçları ile ticari olan – olmayan elektronik iletişimler yapılabilir. ALICI; işbu hususlara, kendisine elektronik iletiler gönderilmesine muvafakat ve izin verir.

8.3. ALICI tarafından internet sitesine girilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler; SATICI tarafındaki kendi sistem altyapısında, bilgi ve işlemin mahiyetine göre günümüz teknik imkanları ölçüsünde alınmıştır. Bununla beraber söz konusu bilgiler ALICI’ya ait cihazlardan girildiğinden; ALICI tarafından korunmaları ve ilgisiz kişilerce erişilememesi için virüs ve benzeri zararlı uygulamalara ilişkin olanlar dahil gerekli tedbirlerin alınması sorumluluğu ALICI’ya aittir.

8.4. ALICI, satıcıya belirtilen iletişim kanallarından ulaşarak veri kullanımı-işlenmelerini ve/veya iletişimleri her zaman için durdurulmasını talep edebilir. ALICI’nın bu husustaki açık bildirimine göre, kişisel veri işlemleri ve/veya tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur, ayrıca dilerse hukuken muhafazası gerekenler ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri veri kayıt sisteminden silinir ya da kimliği belli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. ALICI isterse kişisel verilerinin işlenmesi ile ilgili işlemler, aktarıldığı kişiler, eksik veya yanlış olması halinde düzeltilmesi, düzeltilen bilgilerin ilgili üçüncü kişilere bildirilmesi, verilerin silinmesi veya yok edilmesi, otomatik sistemler ile analiz edilmesi gibi konularda SATICI’ya başvurabilir ve bilgi alabilir.

8.5. İnternet sitesine ait her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Nur HACIOĞLU’na aittir.

8.6. İnternet sitesinden ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları ve kullanım şartları geçerlidir, oluşabilecek ihtilaflar ile menfi neticelerinden SATICI sorumlu değildir.

8.7. SATICI yukarıdaki konularda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler SATICI tarafından INTERNET SİTESİ'nden veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

9. TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

ALICI, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde; kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir, doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir. ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde; ALICI’nın borcu gecikmeli ifasından dolayı SATICI'nın uğradığı zarar ve ziyandan ALICI sorumlu olacaktır.

10. DELİL SÖZLEŞMESİ VE BİLDİRİMLER

10.1.  Mesafeli satış sözleşmesi tahtında taraflar arasında yapılacak her türlü yazışma e-mail aracılığıyla yapılacaktır.

10.2. İşbu ön bilgilendirme formundan, mesafeli satış sözleşmesinden ve/veya uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığının çözümünde; SATICI'nın resmi defter ve ticari kayıtları, SATICI'nın kendi veri tabanında - sunucularında tuttuğu elektronik bilgiler ve bilgisayar kayıtları (bilgisayar-ses kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dahil) bağlayıcı, kesin ve münhasır delil oluşturur.

11. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

11.1. İşbu ön bilgilendirmenden ve mesafeli satış sözleşmesinden doğabilecek uyuşmazlığın çözümünde; Ticaret Bakanlığınca yasa gereği her yıl ilan edilen parasal sınırlar dâhilinde İl ve İlçe Tüketici Hakem Heyetleri, bu sınırları aşan durumlarda Tüketici Mahkemeleri görevlidir. ALICI, bu çerçevede, kendisinin veya dilerse SATICI'nın yerleşim yerindeki (ikametgahındaki) Hakem Heyetleri ve Tüketici Mahkemeleri'ne başvurabilir.

11.2. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 68. maddesinin 1. fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler doğrultusunda tüketici talepleri hakkında ilçe/il tüketici hakem heyetleri yetkilidir.

 

 

12. ALICI, mesafeli satış sözleşmesini veya buna karşılık gelen herhangi bir teklifi kabul etmeden önce işbu ön bilgilendirme formu ile SATICI tarafından bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Kişisel verileriniz, nurhacioglu.com.tr hizmetlerinin daha iyi bir şekilde sunulması için için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.